Wiadomości branżowe

Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Marzysz o domu ładnym, ciepłym i zdrowym? Technologia szkieletowa drewniana jest dla Ciebie!Podjąłeś już decyzję o budowie domu, jednak nadal wahasz się, jaką zastosować technologię? Rzeczywiście, współcześnie wybór jest trudniejszy, gdyż mamy wiele możliwości. W polskim budownictwie nadal prym wiedzie technologia murowana, bo jesteśmy tradycjonalistami, jednak coraz częściej inwestorzy otwierają się na nowe alternatywne technologie. Popularność zyskują tzw. domy kanadyjskie (szkieletowe), gdyż już nie budzą tylu obaw. Zyskują swoich zwolenników, bowiem w pełni na to zasługują. Są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na domy budowane w krótkim czasie, tańsze, ekologiczne. Tak w wielkim skrócie można by streścić największe zalety tej technologii. Dom szkieletowy, jak nazwa wskazuje, oparty jest na drewnianym szkielecie. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne tworzy się z płyt OSB. Są to lekkie konstrukcje, jednakże tak samo wytrzymałe jak ściany murowane (często ta kwestia budzi obawy). Nie mamy ograniczeń co do liczby kondygnacji - możemy zbudować dom parterowy, podpiwniczany, jak i piętrowy. Krótki czas budowy (około 3 miesięcy) to

Marzysz o domu ładnym, ciepłym i zdrowym? Technologia szkieletowa drewniana jest dla Ciebie!

Podjąłeś już decyzję o budowie domu, jednak nadal wahasz się, jaką zastosować technologię? Rzeczywiście, współcześnie wybór jest trudniejszy, gdyż mamy wiele możliwości. W polskim budownictwie nadal prym wiedzie technologia murowana, bo jesteśmy tradycjonalistami, jednak coraz częściej inwestorzy otwierają się na nowe alternatywne technologie. Popularność zyskują tzw. domy kanadyjskie (szkieletowe), gdyż już nie budzą tylu obaw. Zyskują swoich zwolenników, bowiem w pełni na to zasługują. Są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na domy budowane w krótkim czasie, tańsze, ekologiczne. Tak w wielkim skrócie można by streścić największe zalety tej technologii. Dom szkieletowy, jak nazwa wskazuje, oparty jest na drewnianym szkielecie. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne tworzy się z płyt OSB. Są to lekkie konstrukcje, jednakże tak samo wytrzymałe jak ściany murowane (często ta kwestia budzi obawy). Nie mamy ograniczeń co do liczby kondygnacji - możemy zbudować dom parterowy, podpiwniczany, jak i piętrowy. Krótki czas budowy (około 3 miesięcy) to wielki atut - możemy się szybko wprowadzić, oszczędzamy pieniądze, gdyż prace się nie przedłużają. W tej technologii drewniany szkielet nie narzuca wyglądu elewacji. Możemy ją wykończyć w dowolny sposób, np. stosując tradycyjny tynk, elewację z desek, cegłę klinkierową. Dzięki takiemu wachlarzowi możliwości nasz dom doskonale wtopi się w każde otoczenie. Łatwo taki budynek remontować i adaptować - wymienić można nawet całą ścianę. Jedną z większych zalet domów drewnianych jest ich energooszczędność. Doskonała izolacja cieplna sprawia, że zyskujemy dom chłodny latem, a ciepły zimą, przez co znacznie obniżamy koszty ogrzewania, co w naszym klimacie jest ważną kwestią. Drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności powietrza, dzięki czemu dom drewniany zapewni nam doskonały mikroklimat. Wykazuje też znacznie zmniejszą emisję CO2 do atmosfery, a ponadto stwarza najbardziej przyjazne warunki życia dla alergików. Technologia szkieletowa to doskonała propozycja nie tylko wtedy, gdy planujemy budowę całorocznego dom. Potrzebujemy małej altanki, domku letniskowego - dom w stylu kanadyjskim wychodzi naprzeciw wszelkim naszym oczekiwaniom.

A to już wiesz?  Jak radzić sobie z bólem nóg?

Marzysz o wyciszeniu po codziennym pędzie, o domu, w którym lekko i przyjemnie się oddycha, o cieple, a dodatkowo dbasz o ekologię - dom szkieletowy drewniany to rozwiązanie dla Ciebie. Stworzony z naturalnych materiałów, zdrowy, przyjazny rodzinie i ekonomiczny - czeka byś w nim zamieszkał.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Z500. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy