Przenosiny do nowego, większego lokum to okazja, by połączyć w nim funkcje mieszkania i lokalu użytkowego. Domowe biuro czy gabinet pozwoli nam zaoszczędzić na wynajmie albo stworzyć dodatkowe źródło wpływów do domowego budżetu. Nową inwestycję sfinansować możemy kredytem mieszkaniowym, lecz musimy się liczyć z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.
Lokal użytkowy w naszym domu może pełnić kilka ról. Dla przedstawicieli wolnych zawodów (np. architektów, tłumaczy) i właścicieli małych firm może być siedzibą przedsiębiorstwa. Możliwość ta będzie szczególnie atrakcyjna w przypadku działalności, która nie wymaga spełnienia specjalnych wymogów budowlanych i sanitarnych. Połączenie domowego ogniska i biura pozwoli zmniejszyć wydatki firmy i zyskać czas przeznaczany do tej pory na dojazdy.
Wydzielenie lokalu handlowo-usługowego na wynajem będzie miało sens, jeśli nasza nieruchomość jest położona na tyle atrakcyjnie, że znajdzie się chętny by prowadzić tam działalność, a potencjalni klienci nie natrafią na żadne komunikacyjne bariery. Warto pamiętać, że sąsiedztwo sklepu czy zakładu fryzjerskiego może być uciążliwe dla domowników. Projekt budynku powinien w miarę możliwości pogodzić sprzeczne wymagania obydwu typów użytkowników, zapewniając mieszkańcom spokój i ciszę.
Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-dwa-w-jednym-na-dom-i-biuro-2349761.html. Przy powoływaniu się na analizę, prosimy o podanie źródła Bankier.pl.
Michał Kisiel
Analityk Bankier.pl
e-mail: [email protected]
Kredyt dwa w jednym: na dom i biuro
Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl